O nas

Pomysłodawca i prowadzący portal

Daniel J. Kowalski
Właściciel 5sCONNECT
Trener, konsultant, Quality Manager, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego (germanistyka) oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej (marketing i zarządzanie), technik samochodowy, certyfikowany auditor 3-ciej strony ISO 9001 (IRCA), 1/2 strony IATF (ISO/TS) 16949, VDA 6.3. Urodzony idealista i marzyciel, wdrażający swoje projekty w życie. Dzielenie się wiedzą i wspieranie innych to czynnik dający mu siłę w osiąganiu celów i podejmowaniu nowych wyzwań.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu branżach (usługi, konsulting, produkcja wyrobów medycznych, elektronika dla  branży motoryzacyjnej – dostawca koncernu VW (VW, SEAT, SKODA). Od stycznia 2012 – Kierownik Działu Jakości Automotive (od czerwca 2013 połączonych branż Automotive i CE, od czerwca 2015 ponownie odpowiedzialny za rozwój rozszerzającej swoje zasoby produkcyjne branży Automotive) w firmie TechniSat. Wcześniej współpracownik TUV Thueringen oraz Kierownik Kontroli Końcowej (QM) w międzynarodowej firmie produkującej wyroby medyczne – Fresenius Kabi.
Obecnie freelancer: konsultacje, szkolenia (także VDA QMC), pre-audyty, audyty u dostawców, wdrożenia systemów zarządzania jakością i optymalizacja procesów. Pomysłodawca, inicjator i realizator portalu abcjakosci.pl
Hobbystycznie gitarzysta zespołu rockowego, miłośnik dobrej muzyki, pasjonat podróży samochodem, właściciel firmy 5sCONNECT (marki: 5sQUALITY – szkolenia, konsulting, audity, 5sMEDIA – www.abcjakosci.pl, 5sTRANSLATE.pl – tłumaczenia techniczne)

Wsparcie na starcie:

Jarosław Jezierski

Jarosław Jezierski
Menadżer jakości, ekonomista, kierownik projektów i jednostek organizacyjnych; absolwent studiów menadżerskich MBA w the Polish Open University. Ma za sobą doświadczenia w branży motoryzacyjnej, medycznej i finansowej. Od lat zgłębia aspekty kompleksowego zarządzania poprzez jakość: Total Quality Management – filozofii, którą można odnieść zarówno do zarządzania organizacjami, jak i całego życia. „Jakość to doskonałość, której nie da się osiągnąć, lecz do której trzeba uporczywie zdążać”. Te słowa Laozi, twórcy taoizmu najlepiej oddają jego podejście do zarządzania, jak i fascynację rozwojem Chin, która narodziła się podczas jego podróży, gdy zajmował się przenoszeniem procesów produkcyjnych międzynarodowej korporacji do tego kraju. Dobrze czuje się w środowisku międzynarodowym i potrafi współpracować z przedstawicielami różnych kultur, a jego szerokie doświadczenia zawodowe związane z pracą na różnych szczeblach organizacji pozwoliły mu poznać wiele obszarów funkcjonowania instytucji biznesowych, dając globalne spojrzenie na kwestię zarządzania firmą poprzez jakość.

Tomasz Pelc

Tomasz Pelc
Elektronik z zamiłowaniem do high-tech, a w szczególności do struktur półprzewodnikowych, optoelektroniki, nanotechnologii i szeroko pojętej technologii montażu w elektronice.
Optymistycznie nastawiony do życia. Chętnie podejmuje się zadań, które stawiają przed nim wyzwania, dają satysfakcję i możliwości rozwoju. Motto życiowe „The only way to get smarter is by playing a smarter opponent” stawia jako klucz do osiągnięcia sukcesu.
Dopiero rozpoczyna swoją karierę zawodową. Obecnie Specjalista ds. Jakości w firmie Technisat i student Politechniki Wrocławskiej. Przyszłość wiąże z pracą w branży elektronicznej, choć od niedawna zgłębia tajniki wiedzy mechanicznej i modelowania 3D. Po godzinach pracy chętnie spędza czas wspierając polską scenę eSportową lub wyciskając ostatnie poty na rowerze. Ponadto weekendowy Kinoman, miłośnik filmów akcji i science-fiction.

Agnieszka Marciniak

Agnieszka Marciniak
Od czerwca 2007 związana z firmą Technisat, gdzie obecnie pełni funkcję lidera zmiany. Posiada siłę charakteru, niezależność, otwarty umysł oraz wieczny optymizm. Jej motto życiowe, którym stara się kierować to ,,Carpe Diem” – ,,Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie…” Od 2006 roku związana jest z branżą elektroniczną, działem montażu powierzchniowego. Swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiała w firmie Wabco, zajmującej się elektroniką motoryzacyjną.Prywatnie swój wolny czas, który jak się już przytrafi, dzieli między zainteresowania dziennikarskie, a znajomych i rodzinę. Jest miłośniczką podróży górskich oraz od dzieciństwa molem książkowym. Interesują ją filmy z gatunku Science-Fiction oraz kino grozy.

Joasia Mieczkowska

Asia Mieczkowska
Magister Inżynier Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz absolwentka sudiów podyplomowych z Zarządzania Projektami. Zdobytą wiedzę z zapałem wykorzystuje na co dzień w pracy. Obecnie jako Produkt Manager MIB (Modularer Infotainment Baukasten – Modułowy System Informacyjny) wdraża nowe produkty z branży Automotive w firmie, z którą związana jest już ponad 4 lata. Lubi się uczyć, zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia, a jednocześnie dzielić się wiedzą z innymi. Prowadzi wewnętrzne szkolenia z tematyki lean management. Jest osobą czynu, dlatego nigdy się nie nudzi. Wolny czas spędza aktywnie, głównie jeżdząc na rowerze. W tej dyscyplinie wyznaje zasadę „Im większe błoto, tym ciekawiej”.