Na co zwrócić uwagę przy wyborze Jednostki Certyfikującej?

2012-iso_home-largeJeśli myślimy poważnie o sprawdzeniu naszego systemu przez niezależną jednostkę, a na dodatek chcemy, aby nasz certyfikat był powszechnie uznawany, to pierwszym kryterium wyboru powinno być posiadanie przez jednostkę akredytacji na dany program, system oraz zakres.

Pamiętajmy, że tak jak ważność certyfikatu sprawdzana jest przez naszych kontrahentów, tak i my powinniśmy sprawdzić ważność akredytacji w centrum akredytacji.

Większość działających w Polsce jednostek jest już akredytowana przez PCA [pol. Polskie Centrum Akredytacji], ale są również jednostki posiadające zagraniczne akredytacje (niemiecką, brytyjską, włoską). W razie wątpliwości należy zwrócić się bezpośrednio do akredytora o potwierdzenie zakresu akredytacji.

5sCONNECT może pomóc Państwu we wdrożeniu systemu, przygotowaniu do certyfikacji, przeprowadzeniu pierwszego auditu w celu weryfikacji skuteczności systemu, a także w wyborze odpowiedniej do branży i wymagań jednostki certyfikującej. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

 

 

 

Daniel J. Kowalski

5sCONNECT | abcjakosci.pl